Anglický buldok

15. dubna 2006 v 18:48 |  plemena psů

Anglický buldok (English Bulldog)

Anglický buldok je ztělesněním živosti, síly a odhodlání. Je to chytrý, pohotový, smělý, spolehlivý, odvážný a inteligentní pes, který velmi miluje děti. Jeho prameny vedou až k Moloským dogám, bojovým plemenům, žijícím ve starých Aténách.


PŮVOD:
Pojmenování Bulldog se přeneslo z anglického jako "býčí pes". Prameny plemene vedou k Moloským dogám, bojovým plemenům žijícím ve starých Aténách. Ve středověké Anglii byli předkové buldoků používáni pro hon na silná zvířata. Začátkem 18. století se tito psi zúčastňovali "býčích zápasů", avšak v roce 1835 byly býčí zápasy zakázány. Jakýsi Bill Georgie pokračoval ve šlechtění buldoků a předělal původně bojového psa na spolehlivého společníka i dobrého přítele.
Plemeno bylo oficiálně uznáno koncem 19. století ve Velké Británii, začátkem 20. století i v USA. V roce 1875 byl otevřen první "Klub milovníků anglických buldogů". V ČR se toto plemeno objevilo v 80. letech 20.století a ihned se stalo velice populárním.
POPIS:
Tento pes je hladkosrstý, robustní, silný, střední velikosti. Výška v kohoutku je 38 až 40 cm, váha 22,7 až 25 kg. Hlava je mohutná, s krátkým, připlácnutým čumákem. Čenich je malý, zvednutý nahoru. Uši jsou malinké, tenké, stojaté, ve tvaru "růže". Ocas u tohoto plemene psů je krátký, není delší jak 8 cm. Pes je poměrně tlustý, s hladkou, krátkou srstí. Nohy jsou krátké a tlapky velké se silnými prsty. Buldoci se bohužel nevyznačují dlouhověkostí.
Barva je souvislá, zlatě-kaštanová, rezavá, hnědě-žlutá, tygří nebo bílá.
VÝŠKA:
V kohoutku má 38 až 40 cm.
VÁHA:
Pes váží do 25 kg.
Fena váží do 22,7 kg.
SRST:
Je krátká a hladká a proto vypadá (ale pouze vypadá) hrubá.
CHARAKTER:
Anglický buldok je ztělesněním živosti, síly a odhodlání. Je to chytrý, pohotový, smělý, loyajální, spolehlivý, odvážný a inteligentní pes, který velmi miluje děti. Svým vzhledem působí divokým dojmem, má však od přírody laskavou povahu. Vyniká dobráckým a přátelským charakterem.

http://www.cokl.cz/public/Image/sekce-data-53/6463293963995l.JPGhttp://www.pet-market.cz/images/foto/Anglick%C3%BD%20buldog.jpgObrázek “http://www.bulmops.sk/uvod.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.milacikovia.sk/galeria/plemena/full_47_2.jpghttp://www.ceskatelevize.cz/program/porady/1095970013/foto/buldog2.jpgObrázek “http://www.pejsek.cz/texty/img/text246-1.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.bulldogclub.cz/images/psi/pavlikovi_pes3_1.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl klikni

! KLIK ! 100% (360)

Komentáře

1 Vlasta Pekařová Vlasta Pekařová | E-mail | Web | 26. května 2006 v 12:42 | Reagovat

Dobrý den, mě nevadí, že jste si bez mého vědomí na webu stáhli fotografie, ale myslím si, že v tom případě by tam mělo být jméno psa a chovatelská stanice nebo odkaz na naše stránky. Spolupráci na nějaké úrovni vždy vítám. Hledala jsem kontaktní adresu, ale na vašem webu jsem jí neobjevila a tak vám píši touto cestou. Hezký den přeje Pekařová

2 Roninka Roninka | E-mail | Web | 18. března 2007 v 20:34 | Reagovat

Ahojky. tohle je moc fajnovej blog. Můžete se juknout na můj? Předem dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama