Australský honácký pes

13. dubna 2006 v 19:21 | Feferonka |  plemena psů

Australský honácký pes (Australian Cattledog)

Australský honácký pes je výjimečně inteligentí a ostražitý pes, vyniká odvahou a vytrvalostí. Všestranně talentovaný pastýřský pes.

PŮVOD:
Toto plemeno odchovali australští pastevci ovcí v 19.století pro plnění specifického úkolu, a to doprovodu skotu na trh. Z vyvolených plemen se používal bullteriér, dalmatin a kolie, kteří se křížili s červeným dingem a mramorově-modrou kolií. Druhý pramen říká, že plemeno vzniklo křížením bobtaiů, kolií a dinga
POPIS:
Australský honácký pes je silný pes, proporcionální silné postavy. Výška v kohoutku 43 až 51 cm, váha 16 až 20 kg. Hluboká hruď je svalnatá, končetiny má dobře vyvinuté. Srst je krátká a hustá. Nejpřepychovější srst nacházíme na zadních stranách beder a konečku ocasu.
VÝŠKA:
Asi 43 až 51 cm.
VÁHA:
Asi 16 až 25 kg.
SRST:
Drsná, hustá krátká.
CHARAKTER:
Australský honácký pes je všestranně talentovaný pes, který může pronásledovat jak dobytek, tak i koně, kozy nebo domácí drůbež. Pokouše neposlušná zvířata do nohy, ale neublíží jim, pouze je donutí k poslušnosti. Je přivyklý k dlouhým pochodům a je vynikajícím společníkem ovčáků. Ale díky jejich smíchané krvi se psem dingo jsou tito psi divocí, je pro ně charakteristické nestálé chování. Australský honácký pes je vysloveně pracovním plemenem, vyznačujícím se živostí, výjimečnou inteligencí, ostražitostí, odvahou a vytrvalostí. Je zcela spolehlivým strážcem, nedůvěřivým ke všem cizím lidem.
PÉČE:
Tento pes potřebuje hodně prostoru a pracovního vyžití, jinak nebude spokojen.

http://www.cokl.cz/public/Image/sekce-data-6/2729773594527l.JPG
http://ranc.kvalitne.cz/pics/full/news/50.jpgObrázek “http://www.ifauna.cz/atlas/foto_info/76.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.ifauna.cz/atlas/foto_info/1902.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0a/Beide.jpg/300px-Beide.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.cokl.cz/public/Image/sekce-data-6/747953592790l.JPG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte Australského Honáckého psa??

Ano
Ne
Ne, ale chtěl(a) bych
Ne, ale budu mít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama