Briard

13. dubna 2006 v 19:35 |  plemena psů

Briard (Berger de Brie)

Briard je velký, mohutný a silný pes, vyniká inteligencí a chutí do práce. Miláček rodiny s dobrosrdečným a radostným charakterem pro život.

PŮVOD:
Osrstěná čenichová partie briarda prozrazuje, že jeho předkové patřili k asijským ovčáckým psům. I když podle dochovaných vyobrazení se podobní psi ve Francii vyskytovali už ve 14. století. K vydělení dlouhosrstých ovčáckých psů, coby samostatné skupiny, došlo až na výstavě v Paříži v roce 1896, zároveň s jejich označením "Berger de Brie" , tedy "ovčák z kraje Brie". V druhé polovině 18. století byli briardi dovezeni do střední Ameriky, ale až v roce 1922 byli první jedinci oficiálně zaregistrování. V roce 1928 vznikl "Klub milovníků briardů".
POPIS:
Velký, mohutný a silný pes obdélníkového tvaru. Výška v kohoutku u psa je 62 až 68 cm, u feny 56 až 64 cm, hmotnost 34 kg. Hlava je silná, čumák přiměřeně dlouhý, nepříliš úzký, není špičatý. Srst nápadně dlouhá a drsná (tzv. kozí) pokrývá celé tělo včetně oblasti čumáku, vousů i obočí, které visí nad očima. Čenich nosu je černý, je však závislý na zbarvení srsti. Uši jsou postavené vysoko, je vhodné je kupírovat. Hruď je hluboká,široce rozvinutá. Ocas dlouhý, zavěšený dolů, na konci tvoří háček, nenaklání se na stranu. Barva: všechny jednotné barvy kromě bílé, kaštanové a mahagonové. Přednost se dává tmavším barvám. Nejčastěji se briardi vyskytují v barvě černé a plavé.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 62 až 68 cm.
Fena má v kohoutku 56 až 64 cm.
VÁHA:
Kolem 34 kg.
SRST:
Dlouhá a drsná.
CHARAKTER:
Energický pracovní pes. Vyniká inteligencí, učenlivostí a chutí do práce. Navenek působí dojmem ostrého psa, k cizím lidem je nedůvěřivý, k vetřelcům nekompromisní, uvnitř své rodiny i k dětem je však láskyplný a něžný. Je to miláček rodiny s dobrosrdečným a radostným charakterem pro život. Lehko se cvičí. S úspěchem se setkává i na výstavách a v soutěžích služebních psů.

http://www.ahomls.com/images%5Cbriard.JPGObrázek “http://briard.wz.cz/img/briard.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.seefido.com/assets/images/Briard_Dog.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.seefido.com/assets/images/briard.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.tierpalast.de/rassehunde/briard_marianne_happel_welpe.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.briard.ws/01-02.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.briardclub.orlice.cz/images/galerie/cizina/charonegasaron.jpgObrázek “http://www.zooland.ro/admin/_files/newsannounce/briard01.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://fefi.wz.cz/obr/briard.jpgObrázek “http://www.cokl.cz/cacheImage/sekce-data-19.briard-293-80-c160xc160.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.briards-aus-hesel.de/bilder/lotteabby05mrzschnee.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.dogsindepth.com/herding_dog_breeds/images/briard_h03.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.briard-association.co.uk/William.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl klikni

! KLIK ! 100% (360)

Komentáře

1 Nina Nina | 24. listopadu 2006 v 20:05 | Reagovat

Moc mohutný se mi nezdá

2 petule petule | 11. února 2007 v 20:24 | Reagovat

no černý jsou hezčí měli jsme

3 Nika Nika | Web | 24. dubna 2007 v 19:56 | Reagovat

No my máme plavé a jako ten obrázek toho briarda druhý od zdola tak je na nem vidět ,že má špatnou srst :-( Ale jinak jsou to ta nejuza plemena!!☻ pa

4 Romicek Romicek | 14. června 2007 v 11:31 | Reagovat

Briardi jsou krasny pejsci meli jsme :)

5 Janí Janí | E-mail | 8. února 2008 v 14:57 | Reagovat

Daruji 3 letého pejska je plavý a bohužel se o něho nemůžeme starat. Našel by se někdo kdo byse o něho postaral? Pokud ano volejte 721823186( Středočeský kraj-Kladno)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama